O prawie dwa tysiące więcej egzaminów praktycznych na kategorię B przeprowadzono w ubiegłym roku w Garwolinie niż w Siedlcach. Opinia, że nad Wilgą łatwiej zdobyć prawko, pokrywa się ze statystykami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

W 2016 roku przy al. Legionów w Garwolinie przeprowadzono 7838 egzaminów teoretycznych na kat. B, rok wcześniej 9831. Zdecydowany wzrost widać w liczbie egzaminów praktycznych. Ta z 9869 w 2015 roku wzrosła do 13210 w rok ubiegłym.

Jak wygląda zdawalność? W ubiegłym roku adepci jazdy samochodem lepiej wypadli w teorii niż rok wcześniej. Zdawalność wzrosła z 43,2% do 48,7%. Spadła z kolei skuteczność części praktycznej, z 44,4% do 41,4%.

Bardzo ciekawie wygląda porównanie garwolińskiego ośrodka WORD z centralą w Siedlcach. W 2016 roku, po raz pierwszy od otwarcia ośrodka nad Wilgą, liczba egzaminów na kat. B jest większa w Garwolinie. W Siedlcach przeprowadzono 11368 egzaminów praktycznych, to o prawie 2 tys. mniej niż w naszym mieście. Skąd ta różnica? Odpowiedź przynosi porównanie zdawalności. W Siedlcach zdawalność tej części egzaminu wyniosła w ubiegłym roku 36,1%, o pięć punktów procentowych mniej niż w Garwolinie.

- Widzimy tendencję mniejszej liczby egzaminów na kat. B w Siedlcach. Do Garwolina przenoszą się szkoły nauki jazdy z Mińska Mazowieckiego, bo bliżej. Niektórym wydaję się także, że jest łatwiej zdać – przyznaje w rozmowie z nami dyrektor siedleckiego WORD Jacek Kobyliński.

Dyrektora cieszy fakt, że w Garwolinie przeprowadzanych jest coraz więcej egzaminów na kat. AM. – Coraz więcej młodych ludzi chce jeździć motorowerami mając do tego odpowiednie uprawnienia – zaznacza.

- Funkcjonowanie ośrodka w Garwolinie oceniam dobrze. Mieliśmy kontrole, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości. W Garwolinie notujemy więcej skarg niż w Siedlcach. W większości przypadków są one bezzasadne – dodaje na zakończenie Jacek Kobyliński.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

0 #3 prawkopatra 2017-03-07 12:42
No jasne tyle tylko, że to nie sztuka zdawać z Garwolinie i potem nie mieć o jeździe pojęcia, ja się zapisałam na Racławicką do motostart żeby jeździć po Warszawie, mam w miarę blisko z uczelni no i bez obaw że będę się bała jeździć w zatłoczonej Warszawie
Cytować
+2 #2 egzaminybedok 2017-02-23 15:06
Dwie drogi na krzyż to nic dziwnego że u nas chcą zdawać.
Cytować
-7 #1 pseudo Szkołyaaaa 2017-02-23 09:19
"Widzimy tendencję mniejszej liczby egzaminów na kat. B w Siedlcach. Do Garwolina przenoszą się szkoły nauki jazdy z Mińska Mazowieckiego, bo bliżej. Niektórym wydaję się także, że jest łatwiej zdać – przyznaje w rozmowie z nami dyrektor siedleckiego WORD Jacek Kobyliński."

haha jakiś żart?? A co tu robią pseudoSzkoły "jazdy" z Warszawy, Piaseczna, Rawy Mazowieckiej czy Wyszkowa?? Garwolina na pamięć barany uczą a później "wysoka zdawalność" no nic dziwnego jak się cały czas trasy egzaminacyjne robi...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.