St. bryg. Dariusz Sadkowski przeszedł na emeryturę. Ostatniego dnia służby Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie nie brakowało podziękowań i wielu wzruszeń. Nowym szefem garwolińskich strażaków został bryg. Krzysztof Tuszowski.

Uroczyste zakończenie służby komendanta Sadkowskiego odbyło się dzisiaj w komendzie przy ul. Targowej. Niespełna 58-letni st. bryg. Dariusz Sadkowski przygodę ze strażą pożarna rozpoczął w 1971 roku jako druh OSP Łaskarzew, w której aktywnie działa do dziś.

Dekada komendanta

1 lipca 1982 roku chorąży Sadkowski rozpoczął służbę w garwolińskiej komendzie straży pożarnej. Służbę, która do końca pełniona była w mieście nad Wilgą. W ciągu prawie 35 lat Dariusz Sadkowski przeszedł przez wszystkie stanowiska, z wyjątkiem kierowcy. 5 kwietnia 2007 roku został Komendantem Powiatowym PSP w Garwolinie. W trakcie dzisiejszej uroczystości wymieniano szereg zasług st. bryg. Sadkowskiego na rzecz straży pożarnej, nie tylko tej zawodowej.

Ze łzami w oczach

W komendzie przy Targowej nie brakowało dzisiaj wzruszeń. Kilkukrotnie głównemu bohaterowi uroczystości załamywał się głos. Najbardziej, kiedy dziękował rodzinie – żonie Barbarze oraz synom – Mateuszowi, Łukaszowi i Jakubowi. – Chciałbym podziękować swojej żonie, która przez 29 lat realizowała zadania samodzielnie w domu, kiedy ja byłem na służbie. Pozostawałaś w domu niejednokrotnie sama. Wiele spraw było wykonanych nie w terminie, wiele uroczystości rodzinnych trzeba było przełożyć. Zawsze powtarzałaś, że to służba, a nie praca. Gdy się ma pewność, że w domu jest spokój, służba przebiega lepiej – mówił. Na koniec komendant Sadkowski nawiązał do słów Mirona Białoszewskiego. – Całe moje życie zawodowe w Garwolinie. Czemu nie! – dodał.

Z Otwocka do Garwolina

- To trudna i wzruszająca chwila, ale nie kończy się działalność pana Dariusza. Pan Dariusz wrósł się w powiat garwoliński bardzo mocno. Jestem przekonany, że pan Dariusz będzie dalej doświadczeniem i wiedzą dzielił się ze strażakami ochotnikami – podkreślał Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek.

W trakcie uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań. Dziękowali m.in. była poseł Stanisława Prządka, starosta Marek Chciałowski, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy komendy.

Od jutra pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie będzie bryg. Krzysztof Tuszowski, pracujący ostatnio w KP PSP w Otwocku. - W tej chwili będzie pełnił jeszcze obowiązki, ale mam nadzieję, że sprawdzi się na tym stanowisku i nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. Jestem przekonany, że garwolińska straż pożarna będzie się rozwijać nadal tak jak dotychczas – mówił o nowy komendancie st. bryg. Kurek.

Łukasz Korycki

St. bryg. Dariusz Sadkowski na emeryturze

St. bryg. Dariusz Sadkowski przeszedł na emeryturę. Ostatniego dnia służby Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie nie brakowało podziękowań i wielu wzruszeń. Nowym szefem garwolińskich strażaków został bryg. Krzysztof Tuszowski. Relacja z uroczystości >> http://bit.ly/2lx4nSg

Opublikowany przez WirtualnyGarwolin.pl na 10 lutego 2017

Galeria zdjęć

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.