reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 05 grudzień 2016, 12:07 Kategoria Aktualności
kronikastraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 28 listopada do 4 grudnia.

Aktywacja czujników czadu w lokalach mieszkalnych
29 listopada. Przed godz. 11 dwa zastępy PSP uczestniczyły w działaniach w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym przy ul. Kościuszki w Garwolinie, w związku z podejrzeniem, że w jednym z mieszkań może wydzielać się tlenek węgla. Interwencja wynikała z faktu, że w lokalu wyczuwalny był zapach spalin z piecyka gazowego oraz doszło do aktywacji czujnika czadu. Działania straży polegały dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla przy uruchomionym urządzeniu, które znajdowało się w łazience. Potwierdził on obecność CO w powietrzu. Strażacy przewietrzyli mieszkanie i nakazali wykonanie przeglądu przewodów kominowych oraz piecyka gazowego. Akcja trwała blisko godzinę.

reklama


Przed godz. 18 podobna sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Długiej. W działaniach trwających blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Stodzew

30 listopada. Około godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stodzew, gdzie samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Parysów.

Pożar samochodu w Jaźwinach

30 listopad. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Fiat Panda w Jaźwinach (gm. Pilawa). Do działań zadysponowano dwa zastępy PSP i zastęp OSP Pilawa. Strażacy podali prąd piany ciężkiej do komory silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Pojazd całkowicie spłonął. Akcja trwała jedną godzinę.

Aktywacja czujnika czadu w lokalu mieszkalnym

1 grudnia. Po godz. 21 jeden zastęp PSP uczestniczyły w działaniach w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym przy ul. Długiej w Garwolinie, w związku z podejrzeniem, że w jednym z mieszkań może wydzielać się tlenek węgla. Interwencja wynikała z faktu, że w lokalu doszło do aktywacji czujnika czadu. Działania straży polegały dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla przy uruchomionym urządzeniu, które znajdowało się w łazience. Potwierdził on obecność CO w powietrzu. Strażacy przewietrzyli mieszkanie i nakazali wykonanie przeglądu przewodów kominowych oraz piecyka gazowego. Akcja trwała blisko godzinę.

Zdarzenie drogowe w Łopaciance

2 grudnia. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej ?76? w Łopaciance, gdzie samochód osobowy marki Peugeot 307 uderzył w bok ciągnika siodłowego DAF oraz jego naczepę. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, uszczelnili wyciek paliwa z uszkodzonego zbiornika w ciężarówce oraz dokonali sorpcji rozlanej cieczy. W działaniach trwających blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Borowie.

Zdarzenie drogowe w Woli Żelechowskiej

3 grudnia. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Żelechowskiej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Astra i Seat Cordoba. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli dopływ prądu w pojazdach. W działaniach trwających ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wola Żelechowska.

Śnieg dał się we znaki

W związku z intensywnymi opadami śniegu 1 i 2 grudnia strażacy podejmowali liczne interwencje związane z usuwaniem ich skutków. Pierwsza miała miejsce kwadrans przed północą 1 grudnia. Łącznie na terenie całego powiatu odnotowano ich 47. Działania zastępów straży w głównej mierze polegały na usuwaniu konarów drzew lub całych drzew z dróg (44 zdarzenia). Ponadto strażacy udzielali wsparcia pracownikom energetyki w usuwaniu drzew, które uszkodziły linie energetyczne w Nowym Puznowie i Józefowie.

W Stoczku, gm. Garwolin wskutek obciążenia spowodowanego mokrym śniegiem drzewo pochyliło się nad budynkiem gospodarczym i oparło o konstrukcję dachu, wskutek czego doszło do uszkodzenia eternitu. Do działań zadysponowano podnośnik hydrauliczny, z wykorzystaniem którego strażacy odcięli konary drzewa, usuwając zagrożenie.

KP PSP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama