reklama

Dni Pilawy z jubileuszem Burzy

Opublikowano: 13 czerwiec 2016, 08:51 Kategoria Aktualności
pilawadni pilawyburza pilawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Święto to okazja do cieszenia się tym, co się udało, jednocześnie to okazja do podziękowań tym, którzy pomagają naszemu samorządowi ? podkreślała podczas Dni Pilawy burmistrz Albina Łubian. Tegoroczne święto było połączone z jubileuszem miejscowej Burzy. Klub na 70-lecie otrzymał wyjątkowy prezent.

Główna część dwudniowego świętowania w Pilawie odbyła się wczoraj. Na płycie boiska przy ul. Letniskowej odprawiono mszę świętą. Po eucharystii, w radosny klimat, wprowadziła uczestników miejscowa orkiestra dęta w towarzystwie mażoretek i tamburmajorek.

- Święto to okazja do cieszenia się tym, co się udało, jednocześnie to okazja do podziękowań tym, którzy pomagają naszemu samorządowi ? podkreślała w wystąpieniu Albina Łubian. Burmistrz Pilawy dziękowała m.in. wicemarszałek Janinie Ewie Orzełowskiej.

reklama


Włodarz zaznaczała duże zmiany, które na przestrzeni ostatnich lat dokonały się w Pilawie. Wzrosła nie tylko liczba mieszkańców, ale i budżetu samorządu. - W 2000 roku nasz budżet wynosił 10 mln zł, za rok 2015 budżet po stronie wydatków zamknął się kwotą 42 mln zł. Rozwój naszego miasta i gminy to efekt wielkiego, wspólnego wysiłku ? mówiła.

Przewodnicząca rady miejskiej życzyła mieszkańcom udanej zabawy. Dorota Niemiec-Jóźwicka życzenia złożyła także miejscowemu Ludowemu Zespołowi Sportowej Burza. - Wszystkim klubowiczom życzę wielu wygranych meczów i upragnionego awansu ? mówiła. Była ku temu okazja, bo tegoroczne Dni Pilawy połączone były z jubileuszem 70-lecia istnienia Burzy. Z tej okazji uroczyście otwarto budynek klubowy, który zwieńczony jest krytą trybuną.

Ludowy Zespół Sportowy Burza założył w 1949 roku nauczyciel Aleksander Gerlach. ? Początki były bardzo trudne. Nie było sprzętu, ani boiska, ale znalazło się kilku entuzjastów wśród młodzieży. Za składkowe pieniądze kupiono piłkę i zaczęto rozgrywać pierwsze mecze ? nakreślał rys historyczny prezes klubu Andrzej Kępka. Pomocną dłoń do sportowej braci Pilawy wyciągnął związek zawodowy miejscowych kolejarzy. Dzięki temu wsparciu, przy torowisku powstało boisko.

Klub największe sukcesy odnosił w latach 1953-1956. Prężnie rozwijały się wtedy sekcje piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego, hokeja na lodzie, lekkoatletyki czy boksu. W kolejnych latach powstała sekcja zapasów. Na przestrzeni lat przetrwała sekcja piłki nożnej. Seniorska drużyna występuje na najniższym szczeblu rozgrywek ? w B-Klasie. Oprócz tego aktualnie pod szyldem Burzy występują zawodnicy kickboxingu. - Mam nadzieję, że przy okazji kolejnego jubileuszu, będziemy mogli podzielić się większymi osiągnięciami sportowymi ? zakończył przemówienie prezes klubu.

Organizatorzy zadbali, aby podczas dwudniowego świętowania nie zabrakło atrakcji. Gwiazdą wieczoru był zespół Effect.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama