reklama

Nowy ośrodek - na pomoc potrzebującym

Opublikowano: 08 listopad 2013, 16:48 Kategoria Aktualności
szpital mazowieckisanatoriumzdrowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Uroczyste przecięcie wstęgi, przekazanie kluczy kierownikowi i poświęcenie obiektu. Szpital Mazowiecki w Garwolinie otworzył wczoraj nową siedzibę Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Psychiatrycznej dla osób z podwójną diagnozą. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln złotych.

- Całość tego zdania była przeprowadzona w dwóch etapach. Trochę to trwało w czasie, ale się udało ? mówiła Jolanta Zaklika, prezes zarządu Szpitala Mazowieckiego Sp. z o.o.

 

reklama


Budynek przeznaczony na nową siedzibę Ośrodka został gruntownie zmodernizowany, a właściwie wybudowany prawie od podstaw. W ramach zadania ?Modernizacja Pawilonu nr V Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie sp. z o.o.? wykonano termomodernizację istniejącego budynku oraz jago rozbudowę o nowe pomieszczenia z przeznaczeniem na sale do terapii i zajęć dydaktycznych.

W ramach modernizacji dokonano także wymiany konstrukcji dachowej oraz instalacji wewnętrznych. Budynek został wyposażony w nowe meble, urządzenia techniczne i monitoring. Całość podzielona jest na dwie części ? w jednej znajdują się pokoje dla pacjentów, a druga stanowi bazę dydaktyczno-edukacyjną. Inwestycja prawie w całości została sfinansowana z dotacji udzielonych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

- Jeżeli znajdują się ludzie, którzy potrafią walczyć i pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, to trzeba im stworzyć takie warunki, aby mogli to robić. Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji wasza codzienna ciężka praca, będzie choć trochę łatwiejsza ? podkreślała Ewa Orzełowska, członek zarządu Województwa Mazowieckiego.

W uroczystym otwarciu wzięło udział wielu zaproszonych gości. Między innymi poseł Grzegorz Woźniak. ? Pamiętamy trudne wizyty w Garwolinie, protesty. Może nie groziła nam likwidacja, ale było źle. Dzięki determinacji i zrozumieniu stało się inaczej, bo mamy fachowców, którzy dają wiele z siebie ? podkreślał poseł.

Ośrodek dla 31 pacjentów prowadzi działalność leczniczą jako całodobowy, zamknięty oddział dla młodzieży w wieku od 13 do 21 lat uzależnionej od substancji psychoaktywnych ze współistniejącymi zaburzeniami psychotycznymi. Program pobytu realizowany jest w warunkach stacjonarnych przez okres od 10 do 12 miesięcy. Pacjenci realizują obowiązek szkolny na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego. Ośrodek tworzy zespół wykwalifikowanych osób w dziedzinie terapii uzależnień i leczenia chorób psychicznych, dzięki temu w oddziale zapewniona jest opieka medyczna, terapeutyczna i pielęgniarska.

jd/mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama