Wrócili z pucharem rektora

Opublikowano: 22 marzec 2012, 15:56 Kategoria Aktualności
bhpżelechówgrzegorz szymczak

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie wygrali drużynową klasyfikację V Wojewódzkiego Konkursu ?Bezpieczeństwo i Higiena Pracy?, który odbył się w Radomiu.

Do konkursu zgłosiło się 413 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza. Do finału drużynowego zakwalifikowało się dziewięć szkół m.in. z Warszawy, Siedlec, Radomia. Jedynym przedstawicielem powiatu garwolińskiego był ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Podopieczni Kazimierza Kulikowskiego zajęli, podobnie jak przed rokiem, pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Mariusz Abramek, Łukasz Leszko, Dawid Teperek, Paweł Trzpil (wszyscy z IV klasy Technikum Mechanicznego) oraz Tomasz Mucha i Piotr Prządka (kl. III TM) odebrali Puchar Rektora Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu. Drugie miejsce zdobył Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce, a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach.

Do ścisłego finału weszło sześciu uczestników, w tym dwóch uczniów naszej szkoły [Grzegorz Szymczak]

W finale konkursu indywidualnego wystąpiło 59 uczniów. - Do ścisłego finału weszło sześciu uczestników, w tym dwóch uczniów naszej szkoły - Łukasz Leszko, który zajął czwarte miejsce i Tomasz Mucha, który był szósty ? uzupełnia, nie kryjąc zadowolenia z postawy swoich uczniów, Grzegorz Szymczak, dyrektor ZSP w Żelechowie.