Umowa na kolejny odcinek S17 podpisana

Opublikowano: 23 listopad 2017, 06:34 Kategoria Aktualności
s17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę 2,5 km odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy, od węzła Lubelska do węzła Zakręt (2,5 km).

Wykonawcą inwestycji jest WARBUD S.A. Wartość zadania wynosi  225 mln zł, a czas realizacji to 34 miesiące od dnia podpisania umowy (do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe,  do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych, tj. od 15 grudnia do 15 marca), czyli do marca 2021 r.

Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata dla rodziny stąd

Opublikowano: 22 listopad 2017, 10:12 Kategoria Aktualności

10 medali „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” odebrali w poniedziałek w Lublinie potomkowie nieżyjących już osób, które w czasie wojny, z narażeniem własnego życia, ukrywały i ratowały Żydów z Kurowa, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaskiej, Żelechowa. Na zaproszenie Ambasady Izraela w uroczystości brał udział Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. Na terenie miasta mieszka Pelagia Rejdych - córka i siostra oznaczonych Państwa Sokołów.

 - Każdy z nas ma możliwość wyboru, żeby uczynić tę ziemię niebem albo piekłem. (…) Obecni tutaj potomkowie, członkowie rodzin, mają prawo czuć się dumni z tego, że ich przodkowie byli tymi, którzy wybrali, aby ziemię czynić niebem, a nie piekłem.” – powiedziała Attache Kulturalna Ambasady Izralea Hadass Nisan, która wręczyła wyróżnienia.

Seniorzy świętowali w Garwolinie i Borowiu

Opublikowano: 22 listopad 2017, 10:10 Kategoria Aktualności
dzień senioraklub senioraCSiKBorowie

18 listopada w Garwolinie seniorzy obchodzili Miejski Dzień Seniora. Z tej okazji z rąk władz odebrali symboliczny klucz do bram miasta. Był czas na podsumowania, rozmowy i wspólną zabawę. Seniorzy świętowali także w Borowiu.

Inicjatorkami wydarzenia były radne miasta Garwolina – Grażyna Makulec, Jadwiga Wilbik i Jadwiga Krulikowska. W Miejskim Dniu Seniora wzięli udział: burmistrz miasta Garwolina, radni, przedstawiciele instytucji miejskich, a także ks. prałat Ryszard Andruszczak. Spotkanie rozpoczął burmistrz Tadeusz Mikulski, który wraz z życzeniami wręczył przewodniczącemu Klubu Seniora Janowi Sprzęczce klucz do bram miasta. Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat działalności Klubu Seniora. Prezentacja zawierała zdjęcia ze spotkań członków klubu, wycieczek, warsztatów i prelekcji.

Wolontariusze przybywajcie!

Opublikowano: 22 listopad 2017, 08:16 Kategoria Aktualności
WOŚPCSiK

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie istniałaby, gdyby nie wolontariusze. 14 stycznia podczas 26 Finału również będziecie niezbędni! Centrum Sportu i Kultury już przyjmuje zgłoszenia.

W tym roku celem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

Z Pilawy do Warszawy pociągiem w niecałą godzinę

Opublikowano: 21 listopad 2017, 16:58 Kategoria Aktualności
pociągkolejpilawagarwolin

10 grudnia wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Oprócz zmian, o których informowaliśmy, pojawił się dodatkowy pociąg bezpośrednio z Pilawy do Warszawy, którym podróż zajmie niespełna godzinę.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 10 marca 2018 roku. Na linii nr 7 Warszawa – Dęblin nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii i będą obowiązywały dwa terminy rozkładu do 18 lutego i od 19 lutego. Dodatkowo od 20 stycznia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wydłużona o odcinek Pilawa – Garwolin i autobusy zastąpią pociągi na całym odcinku Pilawa – Dęblin.

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 20 listopad 2017, 18:08 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 13 do 19 listopada

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 247 interwencji.

Na podwójnym gazie

14 listopada w Kamionce policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował fordem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1.59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. Tego samego dnia w Woli Koryckiej Dolnej policjanci zatrzymali 53-latka, który kierował motorowerem, mając 1.68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów. 15 listopada w Miętnem policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował oplem, mając 1.65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.