czan ad block test

35 sportowych stypendystów starosty

Opublikowano: 22 kwiecień 2018, 16:27 Kategoria Aktualności
stypendia sportowe

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się uroczyste spotkanie ze sportowcami, którzy w tym roku otrzymali stypendia sportowe. 35 zawodników i zawodniczek otrzymało z rąk Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego listy gratulacyjne oraz uchwały o przyznaniu stypendium.

W spotkaniu wzięli udział stypendyści wraz z rodzicami oraz trenerami. Był to czas gratulacji i podziękowań za rozwój sportu, za dotychczasową dobrą współpracę oraz ogromną promocję Powiatu Garwolińskiego. Starosta Marek Chciałowski podkreślił, że osiągnięte wyniki sportowe są wielką radością i satysfakcją dla naszego powiatu. Starosta podziękował tym, którzy trwają zawsze obok sportowców, zarówno w czasie wielkich zwycięstw, jak i w czasie niepowodzeń - rodzicom za wsparcie, oraz trenerom za wielogodzinną pracę. W imieniu Samorządu Powiatu Garwolińskiego życzył wielu sukcesów, sił i wytrwałości w realizacji wszelkich zamierzeń sportowych dla wszystkich uczestników spotkania.

9-latek wjechał pod samochód

Opublikowano: 22 kwiecień 2018, 16:23 Kategoria Aktualności
wypadekrowerzystapolicjawola władysławowska

Wyglądało groźnie, ale skończyło się dobrze. W Woli Władysławowskiej (gm. Garwolin) 9-letni rowerzysta wjechał pod koła samochodu.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 17. - Kierujący rowerem, dziewięcioletni chłopiec wjechał pod nadjeżdżający samochód m-ki VW, którym kierował 62-letni mężczyzna. Po zbadaniu przez lekarza chłopiec przekazany rodzicom. Podczas zdarzenia 9-latek był pod opieką babci – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Z Cyganówki do Wilgi bezpieczniej

Opublikowano: 20 kwiecień 2018, 10:45 Kategoria Aktualności
gddkiawilgacyganówka

Trwa utwardzanie pasa drogowego przy trasie nr 76 na odcinku Cyganówka – Wilga. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wykonanie utwardzonego traktu na całym odcinku trasy między Garwolinem a drogą nr 801. Ma to wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych.

Prace trwają na odcinku od skrzyżowania z nadwiślanką w kierunku Trzcianki. Łącznie to ponad trzy kilometry. Termin realizacji robót został przewidziany na 30 czerwca. 

Gm. Łaskarzew: Rozbudowy świetlic idą pełną parą

Opublikowano: 20 kwiecień 2018, 10:42 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewuścieniecwola rowska

W gminie Łaskarzew trwają dwie inwestycje polegające na rozbudowie świetlic wiejskich. Nowego wyglądu nabiorą budynki w Uścieńcu i Woli Rowskiej.

W Uścieńcu inwestycja polega rozbudowie i nadbudowa budynku świetlicy. Ponadto zostanie wymieniony kompleksowo dach oraz przeprowadzone zostaną roboty wykończeniowe w części istniejącej. – Prace, które idą dobrym tempem, musiały rozpocząć się od rozebrania niemal całej konstrukcji budynku – mówi zastępca wójta gminy Łaskarzew Sylwia Szopa.

Trojanów i Wola Rębkowska wygrywają w turnieju BRD

Opublikowano: 18 kwiecień 2018, 14:10 Kategoria Aktualności
brd

W dwóch kategoriach wiekowych – klasy podstawowe i klasy gimnazjalne – został przeprowadzony Powiatowy Turniej Eliminacyjny do XLI Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Głównym organizatorem powiatowych zmagań była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego i Sędzią Głównym był zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Tadeusz Gregorczyk wspierany przez policjantów garwolińskiej drogówki st. asp. Marcina Ornata, sierż. szt. Krzysztof Sykułę (autorzy testów) i Monikę Pieńkowską, urzędników garwolińskiego magistratu Tomasza Majczynę, Alberta Barana, Tadeusza Ołowskiego, Jerzego Makulca i radnego Krzysztofa Ostrowskiego, a także mł. ogniomistrza Jarosława Jakubaszka z garwolińskiej straży pożarnej i Halinę Kuszpit.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.