reklama

Odpowie za przywłaszczenie znalezionego telefonu

Opublikowano: 07 lipiec 2022, 09:21 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Za przywłaszczenie znalezionego telefonu komórkowego odpowie 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna znalazł warty 2 tysiące złotych aparat i nie zwrócił go 45-letniej właścicielce. W myśl przepisów kodeksu karnego każdemu, kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

W połowie czerwca garwolińscy policjanci przyjęli zgłoszenie o przywłaszczeniu rzeczy znalezionej. Jak informowała 45-letnia pokrzywdzona, nieznany sprawca zabrał jej telefon komórkowy, który pozostawiła na blacie stołu w altanie ścieżki ekologicznej w Słupie Pierwszym. Oprócz tego w etui urządzenia znajdowały się pieniądze w kwocie 200 zł. Wartość telefonu oszacowano na około 2 tysiące złotych.

- Policyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania 33-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyzna posiadał i użytkował należący do pokrzywdzonej telefon. Dzisiaj wydał policjantom cudzą własność i usłyszał zarzuty przywłaszczenia rzeczy znalezionej - informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

reklama


Policjanci przypominają o obowiązkach, które ciążą na znalazcy rzeczy. W myśl zapisów ustawy o rzeczach znalezionych każdy, kto znajdzie rzecz i zna właściciela, ma obowiązek powiadomić go niezwłocznie o jej znalezieniu. W sytuacji, gdy nie znamy osoby uprawnionej do odbioru rzeczy, natychmiast powinniśmy zawiadomić o znalezieniu przedmiotu właściwego starostę. Przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie - jest przestępstwem w rozumieniu przepisów kodeksu karnego. W myśl art. 284 par. 3 kodeksu karnego każdemu, kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

KPP Garwolin/oprac. red.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama