reklama

Pędził ponad 130 km/h w obszarze zabudowanym

Opublikowano: 31 maj 2021, 11:29 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicjaprędkość
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Utrata prawa jazy na 3 miesiące, grzywna i punkty karne ? to skutki jazdy z rażąco przekroczoną prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Tylko w sobotę prawo jazdy straciło dwóch kierowców. Jeden z nich pędził przez obszar zabudowany 134 km/h.

Nadmierna prędkość jest jednym z czynników, zwiększających ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także powoduje, że ich skutki są dużo poważniejsze. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń niechronionych uczestników ruchu drogowego, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse człowieka na przeżycie. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji przeżycia kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

 

reklama


Nie wszyscy jednak o tym pamiętają. - W sobotę policjanci ruchu drogowego znów musieli studzić zapędy do szybkiej jazdy niektórych kierowców. Przed godziną 16 w miejscowości Łopacianka funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 29-letniego mieszkańca Warszawy, który kierując volkswagenem jechał z prędkością 134 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Niedługo później w miejscowości Kamionka policjanci zmierzyli prędkość toyoty, którą prowadził 22-letni mieszkaniec naszego powiatu. Urządzenie pomiarowe wskazało, że przekroczył on dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Obie kontrole zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem karnym, a do konta kierowców dopisano 10 punktów karnych - informuje sierż. szt. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Jeśli kierowca, mimo zatrzymanego prawa jazdy, dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy może doprowadzić do cofnięcia uprawnień i konieczności ponownego zdawania egzaminu. Ponadto jeśli kierowca na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi samochód nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Garwolin/oprac. red.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama