Ze strażackiej kroniki

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 19 do 25 czerwca.

Zdarzenie drogowe w Miastkowie Kościelnym
20 czerwca. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miastkowie Kościelnym, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Renault Laguna i Ford Focus. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył zastęp OSP Wola Miastkowska.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Z policyjnej kroniki

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 19 do 24 czerwca

Kradną z budowy S17

19 czerwca w Gończycach nieznany sprawca z terenu budowy drogi S17 dokonał kradzieży paliwa w ilości około 600 litrów, powodując straty w kwocie 2800 zł na szkodę firmy IMKOP. Ustaleniem sprawcy i odzyskaniem skradzionego mienia zajęli się policjanci z PP Sobolew. W nocy z 19 na 20 w Gąsowie nieznany sprawca włamał się do kontenera na terenie budowy S 17, skąd dokonał kradzieży narzędzi budowlanych w postaci: młotów, szlifierek pilarek, wiertarek, pił przedłużaczy, pomp, przetwornic oraz wibratorów. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę około 50 tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Sprawca wypadku był pijany, a kierowca busa dostał 2000 zł mandatu

21 czerwca w okolicach wiaduktu w Trąbkach doszło do zdarzenia z udziałem trzech aut. Działania policji wykazały, że sprawca, który oddalił się z miejsca zdarzenia, był kompletnie pijany. Kierowca busa do przewozu osób, który brał udział w zdarzeniu dostał mandat w wysokości 2 tys. zł.

W minioną środę około godziny 9:00 na DK 17 w Trąbkach doszło do wypadku. 40-letni mężczyzna, kierując osobowym volvo w kierunku Lublina, nie zachował należytej ostrożności oraz bezpiecznego odstępu i na prostym odcinku drogi uderzył w prawidłowo jadącego przed nim w tym samym kierunku dostawczego mercedesa, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. W skutek uderzenia mercedes uderzył w stojącego przed nim iveco przewożącego osoby. W wyniku zdarzenia do szpitali przewieziono pięć osób, gdzie po wstępnych badaniach pozostawiono dwie osoby z powierzchownymi obrażeniami ciała.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gminne święto rodziny w Woli Łaskarzewskiej

W Szkole Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej po raz pierwszy świętowano „Gminny Dzień Rodziny”. Impreza skupia w sobie obchody Dni - Dziecka, Matki, Ojca oraz pierwszego dnia wakacji.

Impreza charakteryzowała się rodzinnym klimatem, a popołudnie upływało na wspólnej zabawie i integracji. Na rodziny czekały grill, loteria fantowa i wyprzedaż garażowa. Dzieci miały do dyspozycji pełen wachlarz zabaw

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1303

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu