32 litry krwi od strażaków

Opublikowano: 18 styczeń 2018, 08:47 Kategoria Aktualności
strażPSPkrwiodawstwo

14 stycznia po raz pierwszy w tym roku druhny i druhowie z 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych honorowo oddali krew podczas akcji przeprowadzonej w ramach Programu „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

Krew oddało łącznie 72 osoby, co pozwoliło uzyskać 32 litry krwi. Oddali ją strażacy z jednostek OSP: Samorządki, Godzisz-Kobusy, Unin, Iwowe, Kotytnica, Chromin, Maciejowice, Podebłocie, Wola Władysławowska, Zwola, Borowie, Izdebno, Niecieplin, Rębków, Wola Miastkowska, Goniwilk, Izdebnik, Łaskarzew, Mariańskie Porzecze, Puznówka, Sobolew, Starowola, Stodzew, Wilga, Zasiadały oraz osoby indywidualne.

Garwoliński problem z gawronami

Opublikowano: 18 styczeń 2018, 07:10 Kategoria Aktualności
gawronyżwirki i wigurygarwolin

Mieszkaniec osiedla Żwirki i Wigury zwrócił się do naszej redakcji z problemem. Chodzi o gawrony, które przesiadują na drzewach i zanieczyszczają nie tylko chodnik.

- Dzieci idą do szkoły i nie wiadomo, czy nie wdepną w coś na chodniku lub czy nie zostaną ubrudzone. Wydaję mi się, że gdyby nie było tyle śmieci dookoła, to te ptaki w takim stopniu nie opanowałoby miasta – mówi nas czytelnik.

Nowa rola ministra pochodzącego z Sośninki

Opublikowano: 17 styczeń 2018, 16:52 Kategoria Aktualności

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Paweł Majewski objął dziś funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będzie odpowiadał m.in. za sprawy paszportowe, sprawy związane z funkcjonowaniem numeru 112 i Centrów Powiadamiania Ratunkowego oraz teleinformatykę MSWiA. 30-latek pochodzi z Sośninki (gm. Łaskarzew).

Majewski jest ministrem w rządzie Prawa i Sprawiedliwości od grudnia 2015 r. Najpierw jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezes Rady Ministrów odpowiadał za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Po ich zakończeniu, w październiku 2016 r. został wiceministrem cyfryzacji. Zastępcą Joachima Brudzińskiego w MSWiA został w wyniku styczniowej rekonstrukcji rządu.

Skoda z Ukraińcami zderzyła się z tirem

Opublikowano: 17 styczeń 2018, 16:16 Kategoria Aktualności
sobolewdk 17wypadektrąbkiwilga

Do groźnego wypadku doszło w nocy w Anielowie (gm. Sobolew) na drodze krajowej nr 17.

Wypadek wydarzył się po godz. 2. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca osobowej skody octavii, jadąc w kierunku Lublina, nie dostosował prędkości  (znaki informacyjne, ostrzegawcze, zakazu oraz opady śniegu) gwałtownie skręcił w lewo w drogę serwisową i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki Renault Magnum jadącym w kierunku Warszawy – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Groźny pożar w gminie Maciejowice

Opublikowano: 17 styczeń 2018, 11:05 Kategoria Aktualności
pożarmaciejowice

Osiem zastępów straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru domu, do którego doszło wczoraj wieczorem w Antoniówce Wilczkowskiej (gm. Maciejowice).

Do zdarzenia doszło po godz. 21. - Do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Antoniówce Wilczkowskiej. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęty był strych. Mieszkańcy opuścili budynek samodzielnie. Strażacy podali prądy wody, w tym jeden z podnośnika hydraulicznego, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń oraz dogaszania zarzewi ognia – relacjonuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.