Roztańczony weekend w Garwolinie

Opublikowano: 20 marzec 2018, 12:38 Kategoria Aktualności
taniecKordaszewscyturniej tańca

To były wyjątkowe dwa dni. Trzy turnieje, ponad 1300 tancerzy – od początkujących po mistrzów z czołówki światowej i gość specjalny – Iwona Pavlović. Organizatorzy już zapowiadają, że za rok będą kolejne niespodzianki.

Grand Prix Polski PTT, II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego i II Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego – to wszystko działo się w miniony weekend w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Impreza organizowana po raz drugi znów okazała się ogromnym sukcesem.

- W Grand Prix Polski i turnieju ogólnopolskim mieliśmy 400 par, w turnieju amatorskim wzięło udział 500 dzieci w różnym wieku. Ogrom publiczności, czołowe pary z Polski i nie tylko. Mieliśmy między innymi mistrza Polski, który jest czołową parą świata i pary z Ukrainy – mówi Piotr Kordaszewski z Studia Ruchu Kordaszewscy, główny organizator wydarzenia. – I tak jak w ubiegłym roku mieliśmy pierwszy turniej i już wiedzieliśmy jak będzie wyglądała II edycja. Tak już w tym momencie ja wiem, jak on będzie wyglądał w przyszłym roku. Będą bardzo duże niespodzianki. Co roku coś nowego – dodaje Piotr Kordaszewski.

Bilans "Nogi z gazu" - 28 mandatów, 2 pouczenia

Opublikowano: 20 marzec 2018, 10:24 Kategoria Aktualności
policjakontrole

W piątek na terenie Mazowsza prowadzone były działania „Noga z gazu”. Bilans kontroli przeprowadzonych na terenie powiatu garwolińskiego to 28 mandatów i 2 pouczenia.

– Działania te mają na celu uświadomienie kierującym jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego oraz przyczyną większości zdarzeń drogowych jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu – podkreślał asp. sztab. Tadeusz Gregorczyk, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 19 marzec 2018, 13:31 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 12 do 18 marca.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gończycach

13 marca. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gończycach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Focus i Hyundai Tucson. Pomocy medycznej osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Gończyce.

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 19 marzec 2018, 12:08 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 12 do 18 marca

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 272 interwencje.

Ukradł dokumenty, pieniądze i….

12 marca w Lipówkach nieznany sprawca z niezamkniętego samochodu marki Fort Transit zaparkowanego na terenie budowy dokonał kradzieży portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi oraz szlifierki kątowej. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Pilawa.

Wypadek, 25 kolizji i auta w rowach

Opublikowano: 19 marzec 2018, 11:10 Kategoria Aktualności
wypadekpolicjastraż

Przez cały weekend na drogach powiatu garwolińskiego doszło do 25 kolizji i jeden wypadek, w którym poszkodowanych zostało aż 6 osób. Najtrudniejsze warunki panowały w piątek. Wielu kierowców skończyło podróż w rowie.

- Od piątku od pniedziałku rano na terenie powiatu garwolińskiego odnotowaliśmy 25 kolizji i jeden wypadek, do którego doszło w piątek przed godziną 17:00 w miejscowości Ostrybór. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 37-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas jedni, gdzie doszło do zderzenia z samochodem marki VW, którym kierował 27-letni mężczyzna – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.