Pro Masovia na 95 lat OSP Wola Rębkowska

Najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez marszałka województwa mazowieckiego została uhonorowana Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Rębkowskiej, która w tym roku świętuje 95-lecie powstania. Wiele słów uznania od zaproszonych gości płynęło nie tylko w stronę strażaków, ale także samorządu gminy Garwolin.

 

Obecnie w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej Służy kilkudziesięciu strażaków. W listopadzie ubiegłego roku została powołana także drużyny młodzieżowa. Prezesem OSP Wola Rębkowska jest Antoni Sowa. Strażacy nie tylko dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, biorąc udział w różnego rodzaju akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale także uczestniczą w wielu ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeniach. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się ich tor przeszkód dla najmłodszych.

REKLAMA


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gm. Łaskarzew: Pora na remonty dróg

Samorząd gminy Łaskarzew rozpoczął drogową ofensywę. Zapytanie ofertowe wyłoniło dostawcę kruszywa, trwają prace zmierzające do rozpoczęcia zadań mających na celu poprawę infrastruktury.W tym roku na utwardzenie gminnych traktów gmina przeznaczy 1700 ton kruszywa. Wyłoniono już dostawcę materiału, wkrótce maszyny ruszą w teren. – Kruszywo będzie wysypywane na drogach, które wymagają najpilniejszych remontów oraz tam gdzie w funduszu sołeckim zapisano zakup materiału do poprawy stanu dróg – wyjaśnia zastępca wójta gminy Łaskarzew Sylwia Szopa.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Setki milionów złotych na modernizację kolei. Zyska powiat garwoliński

Będą krótsze podróże z Lublina do Warszawy - czas przejazdu skróci się do 90 minut. Tylko na odcinku Otwock - Lublin PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększą komfort obsługi na 34 stacjach i przystankach, w tym w Garwolinie i Pilawie.

Wczoraj w Lublinie, w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, podpisano dwie umowy o wartości prawie 1,7 mld zł na modernizację linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock - Lublin.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ze strażackiej kroniki

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 22 do 28 maja.

Pożar poszycia w lesie w Pilawie

22 maja. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia w lesie w Pilawie. Działania dwóch zastępów OSP Pilawa polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Akcja trwała ponad dwie godziny.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1283

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu