Było za szybko. Wypadli z zakrętu

Osobowe audi wypadło z zakrętu przy ul. Przemysłowej w Miętnem (gm. Garwolin).

Do zdarzenia doszło po godz. 17. Według naszych ustaleń, osobowe audi, którym podróżowała grupa młodych osób, wyleciało z ostrego zakrętu i wylądowało w rowie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Ślady zamku w Żelechowie potwierdzone

Do końca zmierzają badania wykopaliskowe na terenie domniemanego zamku rodu Ciołków w Żelechowie, prowadzone przez grupę archeologów pod kierunkiem Wojciecha Bisa z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk.

W pracach uczestniczą członkowie Towarzystwa Historycznego Żelechów. Kwerendę w archiwum parafialnym przeprowadzi Michał Zbieranowski z Instytutu Historii PAN. Przeprowadzenie badań jest możliwe dzięki uprzejmości właścicieli działek - Stanisława Kawki, Lidii Siemieniuk i Proboszcza Parafii Żelechów Ks. Prałata Eugeniusza Filipiuka. Badania wspiera samorząd gminy Żelechów na czele z burmistrz Mirosławą Miszkurka.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Motocykl w Wiśle. Kierującego nie znaleziono

We wtorek wieczorem ktoś zauważył w Wiśle motocykl. Przybyli na miejsce strażacy przeszukali teren, ale nikogo nie odnaleziono. Motocykl widnieje w policyjnych rejestrach jako utracony.

- Po godzinie 20:00 do stanowiska kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że zauważono motocykl zanurzony w rzece Wiśle, w miejscowości Skurcza. Działania zastępów polegały na odnalezieniu pojazdu, przeszukaniu miejsca wokół w celu wykluczenia obecności osób poszkodowanych, a następnie wydobycia motocykla na brzeg przy użyciu wyciągarki samochodowej - relacjonuje wtorkowe zdarzenie st. kpt. Tomasz Biernacki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

100. urodziny najstarszej mieszkanki gminy Łaskarzew

Anna Balas z Woli Rowskiej (gm. Łaskarzew) obchodziła wczoraj swoje 100. urodziny. Przy świętowaniu tego pięknego jubileuszu oprócz rodziny nie zabrakło także przedstawicieli władz samorządowych .

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń przez przedstawicieli władz i rodzinę oraz tradycyjne zdmuchnięcie świeczek przez jubilatkę. - W dniu dzisiejszym przyjmij od całej rodziny najlepsze życzenia, zdrowia, wielu sił i pogody ducha na nadchodzące lata. Niech będą ona pomyślne i szczęśliwe – brzmiały życzenia złożone przez całą rodzinę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 1321

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu