10 grudnia wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Oprócz zmian, o których informowaliśmy, pojawił się dodatkowy pociąg bezpośrednio z Pilawy do Warszawy, którym podróż zajmie niespełna godzinę.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 10 marca 2018 roku. Na linii nr 7 Warszawa – Dęblin nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii i będą obowiązywały dwa terminy rozkładu do 18 lutego i od 19 lutego. Dodatkowo od 20 stycznia zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wydłużona o odcinek Pilawa – Garwolin i autobusy zastąpią pociągi na całym odcinku Pilawa – Dęblin.

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 20 listopad 2017, 18:08 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 13 do 19 listopada

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 247 interwencji.

Na podwójnym gazie

14 listopada w Kamionce policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował fordem, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1.59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. Tego samego dnia w Woli Koryckiej Dolnej policjanci zatrzymali 53-latka, który kierował motorowerem, mając 1.68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów. 15 listopada w Miętnem policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który kierował oplem, mając 1.65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zastraszanie, złe traktowanie, publiczne poniżanie, upokarzanie – zarzucają pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie dyrektorowi placówki Małgorzacie Gadoś. – Zarzuty są bezpodstawne i nie mają żadnego potwierdzenia w faktach – mówi w rozmowie z nami szefowa sanepidu.

Skargę na działalność dyrektora Powiatowej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie kilka tygodni temu złożyło kilkunastu pracowników stacji. Nasza redakcja otrzymała wiadomość, z której wynika, że pracownicy PSSE w Garwolinie sugerują, że są poddawani przez pracodawcę mobbingowi. - Pracownicy skarżą się na złą atmosferę w pracy wprowadzoną przez dyrektora. Skarżą na złe traktowanie, publiczne poniżanie i upokarzanie, krzyki. Czują się zastraszani – czytamy w liście do redakcji.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 20 listopad 2017, 13:35 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 13 do 19 listopada.

Pożar kontenera na odpady w Trąbkach
13 listopada. Przed godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze metalowego kontenera na odpady w Trąbkach. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali prąd wody na palące się śmieci, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Pilawa.

Zwłoki 38-letniego mieszkańca gminy Żelechów znaleziono w rzece Olszanka. Mężczyzna był poszukiwany przez rodzinę i jednostki strażackie.

W sobotę w Stefanowie od godzin porannych trwały poszukiwania 38-letniego mężczyzny. W działaniach, którymi z ramienia straży pożarnej kierował funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie, uczestniczyło osiem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Żelechów.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.