Wielki jubileusz Wilgi Garwolin

- Wasza cierpliwość, nasza praca, zaangażowanie sportowców to wszystko sprawia, że jesteśmy jedną rodziną – mówił podczas obchodów 90-lecia istnienia Garwolińskiego Klubu Sportowego Wilga Garwolin prezes Waldemar Mrugała. W dniu jubileuszu klub otrzymał sztandar.

„Wilga... G, Wilga... K, Wilga... S, Wilga Garwolin GKS!” – niosło się ulicami miasta tuż po godzinie 11. Barwny korowód zawodników, działaczy, kibiców, sympatyków przemaszerował z kolegiaty Przemienienia Pańskiego na stadion. W trakcie kazania ks. Tomasz nawiązał do codzienności sportowca. – Bywają w życiu sportowca chwile zwątpienia, ale zdobycie medalu czy osiągnięcie zamierzonego celu daje zapomnienie tych trudnych chwil – podkreślał misjonarz. Kapłan zaznaczył, że drużyna oznacza to samo co wspólnota. – Samemu nie wygra się meczu. Potrzebna jest pomoc drugiego człowieka. W tej wspólnocie uczymy się także przegrywać, a z tych porażek możemy później się podnieść – dodał.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Kibice Wilgi łączcie się

Niedziela w Garwolinie będzie wybitnie sportowa. 9 września Garwoliński Klub Sportowy będzie świętował 90-lecie istnienia. W programie podniosły moment poświęcenia sztandaru i wspólny piknik na stadionie.

Punktualnie o godz. 10 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego rozpocznie się uroczysta jubileuszowa msza święta. Kulminacyjnym jej momentem będzie poświęcenie sztandaru klubu, na który przez ostatnie tygodnie składali się sympatycy Wilgi. Około godz. 11:30 główna część obchodów rozpocznie się na miejskim stadionie. Wcześniej barwny sportowy korowód przejdzie ulicami Staszica i Sportową. Po przekazaniu sztandaru, przemówieniach gości, na wszystkich czeka niespodzianka. – Przygotowujemy festyn dla całych rodzin, działaczy, kibiców i sympatyków klubu. Połączymy to z różnymi grami i zabawami – mówi Waldemar Mrugała, prezes klubu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

O siatkarskiej Wildze słów kilka

Przez ponad dwie dekady siatkarska sekcja Wilgi Garwolin szkoliła najzdolniejszą młodzież. Podopieczni Edmunda Kopyścia odnosili sukcesy w rozgrywkach juniorskich.

Historia siatkówki pod szyldem garwolińskiej Wilgi to początek lat 80., a dokładniej 1981 rok. Cztery lata wcześniej podopieczni Edmunda Kopyścia z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 rozpoczęli występy w Lidze Okręgowej Seniorów. - Graliśmy wtedy jako SKS Mechanik Garwolin. Nasze zadowalające wyniki sprawiły, że władze Wilgi, z prezesem Zygmuntem Żakiem, utworzyły sekcję siatkówki– wspomina po latach Edmund Kopyść.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wspomnienia o Wildze cz. 3

Publikujemy – trzecią i zarazem ostatnią – część wspomnień Wojtka, wiernego kibica Wilgi Garwolin. W materiale kilka zdań na temat stadionu GKS, piłkarzach z przełomu lat 70. i 80. oraz o grze w siedleckiej okręgówce.


Stadion Wilgi

Zdjęcia robione aparatem Zenit 12XP w roku 1988. Niestety teraz musiałem zrobić zdjęcia "ze zdjęć". Stąd tak słaba jakość. Przepraszam. Przyznam szczerze i nieskromnie, że nie bez powodu zdjęcia mojej córki robiłem na stadionie. Byłem wtedy "fizycznym" kibicem Wilgi. I chciałem utrwalić na zdjęciach fragment mojego kibicowskiego życia. Jak się okazuje teraz, to córka była tłem.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 4

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu